Remont łazienki w stylu skandynawskim: Jasność i prostota w aranżacji

Remont łazienki w stylu skandynawskim: Jasność i prostota w aranżacji

Nie ma nic piękniejszego niż łazienka urządzona w stylu skandynawskim. Charakteryzuje się ona jasnymi kolorami, minimalistycznym designem oraz funkcjonalnością. W obrębie takiej aranżacji można poczuć się naprawdę dobrze i zrelaksować po ciężkim dniu. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak urządzić łazienkę w stylu skandynawskim.

  1. Jasność kolorów

Jasne barwy i naturalne materiały to główny atut, na który stawia styl skandynawski. W łazience warto zdecydować się na biel lub szarość, które są podstawowymi kolorami, a następnie dodać odrobiny ciepłych barw – przykładowo drewnianych elementów. Ciekawym rozwiązaniem może być dać elementy w kolorze czarnym, które ułatwiają utrzymanie czystości.

  1. Minimalizm i funkcjonalność

Skandynawski styl polega na minimalistycznej aranżacji. Musimy pamiętać, że to przede wszystkim funkcjonalność ma się liczyć. W łazience ważna jest ergonomia każdego elementu. Należy zastanowić się, jak można wykorzystać każdy centymetr. Jeśli posiadamy nieco większą łazienkę, warto zainwestować w dodatkowe szafki lub półki, które pomieszczą wszystkie niezbędne akcesoria. Dobrą opcją jest też urządzenie wnęki na kosmetyki lub chociażby stelaż na ręczniki.

  1. Kafelki

W łazience skandynawskiej wyróżnia się z reguły biały lub szary kolor płytek. Można jednak zdecydować się na urozmaicone wzornictwo, np. w postaci wycinanek z niejednorodnymi krawędziami lub węższych i dłuższych form, układanych np. w trawertynową mozaikę. Bardzo popularne w skandynawskiej aranżacji są również betonowe ściany.

  1. Oświetlenie

Oświetlenie pełni ważną rolę nie tylko w aranżacji salonu, ale też łazienki. W skandynawskim stylu światło powinno być jasne, równomierne, ale jednocześnie nie oślepiać. Możemy wykorzystać lampy sufitowe lub wiszące, ukierunkowane na lusterko nad umywalką.

  1. Dodatki

W łazience skandynawskiej warto postawić na dodatki w formie białych ręczników, drewnianych podłogów, koszy lub wiklinowych pojemników, umieszczonych na dodatkowych kółkach. Zawsze można postawić też na akcenty w postaci kwiatów – np. leśnych motywów, a dodatkowo wykorzystać naturalne aromaty poprzez np. położenie na parę eukaliptusa.

Podsumowując, aranżacja łazienki w stylu skandynawskim to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie jasność i prostotę. Dbałość o szczegóły, minimalizm oraz funkcjonalność to cechy charakterystyczne tego stylu. Dzięki kilku powyższym wskazówkom, z pewnością uda nam się stworzyć przestrzeń, w której nie tylko będziemy dobrze się czuli, ale której użytek będzie przyjemnością.