Inspiracje z orientalnym stylem w aranżacji wnętrz

Inspiracje z orientalnym stylem w aranżacji wnętrz

Orientalny styl to nie tylko modny trend, ale przede wszystkim chęć wykreowania wnętrza, które będzie emanować spokojem, harmonią i estetyką. W aranżacji takiego wnętrza warto inspirować się krajami azjatyckimi: Chinami, Japonią czy Koreą. W tej stylistyce liczy się przede wszystkim prostota, minimalizm i naturalność. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji z orientalnym stylem w aranżacji wnętrz, które pomogą Ci stworzyć piękne i spokojne wnętrze.

Pierwsze wrażenie – harmonijny hall

Przestrzeń wejścia do mieszkania jest miejscem, które jako pierwsze widzą nasi goście. Warto więc wykorzystać to miejsce, by w delikatny sposób przywitać ich w orientalnym stylu. Można zdecydować się na małą komodę w kolorze czarnym lub czerwonym, z dekoracjami z kości słoniowej, a także umieścić elementy takie jak lampiony, świeczniki czy szale jedwabne. To właśnie te elementy sprawią, że wnętrze nabierze klimatu i oryginalności.

Minimalizm w salonie – silny wpływ Dalekiego Wschodu

Salon to najważniejsze miejsce w domu, ponieważ to tutaj spędzamy najwięcej czasu. Orientalny styl w aranżacji wnętrz to przede wszystkim minimalizm, prostota i harmonia. Do salonu będą idealnie pasować japońskie poduszki na podłogę, bambusowe rolety, rzeźby z drewna czy papierowe lampiony. Oryginalną ozdobą wnętrza będą też japońskie kotatsu, które pozwolą nam poczuć się jak w domu, a jednocześnie wprowadzą do wnętrza ciepło i przytulność.

Naturalny azjatycki pokój dzienny

Jeśli szukasz pomysłu na nowoczesny i jednocześnie nietuzinkowy pokój dzienny, warto pomyśleć o azjatyckim stylu. Modne meble inspirowane krajami Orientu to przede wszystkim klasyczne fotele, kanapy oraz duże pufy, które będą idealnym dopełnieniem całego aranżacji. Warto postawić na drewnianą podłogę, zasłony z cienkiego, papierowego materiału lub ozdoby z bambusa. W końcu to wszystko sprawi, że pomieszczenie nabierze naturalnego charakteru, a jednocześnie pomoże nam wypocząć i zrelaksować się w domu.

Piękna jadalnia z orientalnym stylem

Aranżacja jadalni w orientalnym stylu to przede wszystkim elegancja, minimalizm i subtelność. Meble w takim stylu to przede wszystkim drewniane stoły oraz krzesła o oryginalnym kształcie. Z kolei japońskie miseczki, kubki ceramiczne oraz ozdoby na ścianach będą idealnym dodatkiem przy stole. W jadalni warto pomyśleć też o oświetleniu, które w orientalnym stylu to przede wszystkim lampiony z papieru ryżowego czy bambusowe reflektory.

Spokojna sypialnia w orientalnym stylu

Sypialnia to miejsce, gdzie po ciężkim dniu w pracy chcemy się odprężyć i odpocząć. Warto więc pomyśleć o aranżacji w stylu orientalnym, który odznacza się przede wszystkim spokojem, harmonią i prostotą. W sypialni warto postawić na duże łóżko z ciemnego drewna oraz pojemne szafy wykonane z tego samego materiału. Odpowiednie elementy, jak poduszki w prostokąt, przestrzenne lampiony i bambusowe zasłony, sprawią, że sypialnia nabierze klimatu i oryginalności.

Podsumowanie

Styl orientalny w aranżacji wnętrz to przede wszystkim prostota, harmonia i naturalność. Warto w takim stylu urządzić swój dom, by w każdym pomieszczeniu panowała subtelność i elegancja. Orientalne meble, japońskie motywy, cienkie zasłony i bambusowe rolety, to tylko niektóre z elementów, które należy uwzględnić w aranżacji takiego domu. Oryginalne pufy, lampiony i rzeźby z drewna, to kolejne ciekawe propozycje dla tych, którzy chcą poczuć w swoim domu harmonię i spokój.