Inspiracje z nowoczesnym stylem retro w aranżacji wnętrz

W dzisiejszych czasach bardzo popularnym stylem w aranżacji wnętrz jest nowoczesne retro. Jest to styl, który nawiązuje do lat 50., 60. i 70. XX wieku i charakteryzuje się ciekawą kombinacją elementów klasycznych, ale również bardziej nowoczesnych. W artykule przedstawiamy inspiracje z nowoczesnym stylem retro w aranżacji wnętrz.

  1. Kolorystyka

W nowoczesnym stylu retro charakterystycznymi kolorami są odcienie czerwieni, pomarańczy, żółci i zieleni. Połączenie tych kolorów z bielą i szarością daje ciekawy efekt. Warto zainwestować w tapety, zasłony lub obrazy w tego rodzaju kolorystyce. Można również postawić na jednolite ściany i meble w różnych odcieniach chłodnej bieli.

  1. Meble i dodatki

W aranżacji wnętrz w stylu nowoczesnego retro kluczowe są odpowiednio dobrane meble i dodatki. Bardzo modne są meble i dodatki z drewna, którego kolor kojarzy się z epoką retro. Warto postawić na meble i dodatki z naturalnego drewna, ale również na te malowane na kolor biały lub kolor odcieni szarego. Ważne są również klasyczne dodatki, takie jak lampki, wazony, ramki na zdjęcia, a także pościele i narzuty w klasyczne wzory.

  1. Podłogi i dywany

Podłoga i dywan również mają duże znaczenie w aranżacji wnętrz w stylu nowoczesnego retro. Modne są podłogi z drewna, ale również te imitujące podłogi z lat 50. czy 60. ubiegłego wieku, takie jak np. podłogi wykonane z winylu w tradycyjne wzory. Na podłodze warto położyć dywany z niedominującymi wzorami, pasującymi do klasycznych mebli i dodatków.

  1. Kuchnie

W nowoczesnym stylu retro kuchnie również mogą wyglądać bardzo ciekawie. Najlepiej postawić na meble kuchenne z drewna i jasne powierzchnie robocze. Charakterystyczne dla aranżacji kuchni w stylu retro są także dodatki kuchenne, takie jak ażurowe kryształowe kieliszki, sztućce z chromu, czy retro kuchenki gazowe.

  1. Łazienki

W aranżacji łazienek w stylu nowoczesnego retro również ważne są meble i dodatki. Można zdecydować się na szafki oraz półki z drewna lub z malowanym na biało frontem. Z pewnością nie może także zabraknąć klasycznych płytek łazienkowych, takich jak mozaika, kafle z kwadracikami lub z charakterystycznymi nadrukiem.

Podsumowanie

Nowoczesny styl retro to idealna opcja dla osób, które cenią sobie klasyczne rozwiązania, ale nie chcą rezygnować z pewnej nowoczesności w swoim wnętrzu. W dzisiejszych czasach bardzo modne są ciekawie połączone jasne kolory, naturalne materiały oraz klasyka w dodatkach. Dzięki temu wnętrza nabierają wyjątkowego klimatu, a jednocześnie są funkcjonalne i przestronne.