Inspiracje z nowoczesnym stylem scandinavian chic w aranżacji wnętrz

Od jakiegoś czasu skandynawski styl wnętrzarski zyskał na popularności, a jego ewolucja przyniosła nam nowoczesny styl scandinavian chic. Charakteryzuje się on minimalizmem, funkcjonalnością i prostotą, jednak wzbogacony jest o modne wzory i połączenie naturalnych materiałów z eleganckimi dodatkami.

 1. Poznajmy bliżej nowoczesny styl scandinavian chic
  Ten nowoczesny styl aranżacji wnętrz wywodzi się oczywiście ze stylu skandynawskiego, który charakteryzuje się jasnymi kolorami i minimalistycznymi formami. Jednak, w odróżnieniu od tradycyjnego skandynawskiego stylu, scandinavian chic jest bardziej ekskluzywny i elegancki. Kolorystyka to przede wszystkim biele i beże, a także szarości i ciepłe odcienie drewna. Ważnym elementem są też akcenty w kolorze czarnym lub ciemnej zieleni dodające kontrastu i elegancji.

 2. Naturalne drewno w połączeniu z nowoczesnym designem
  Styl scandinavian chic łączy w sobie naturalne materiały z nowoczesnymi wzorami i designem. Drewno, zarówno na podłodze, jak i w meblach i dodatkach, jest jednym z najważniejszych elementów stylu. Najlepiej, aby meble były wykonane z jasnego lub średniego odcienia drewna, które idealnie skomponują się z lekkimi materiałami takimi jak lnu, juty, a nawet skóry.

 • meble wykonane z jasnego lub średniego odcienia drewna
 • połączenie naturalnych materiałów z lekkimi materiałami takimi jak len, juta czy skóra
 1. Dodatki i akcesoria w stylu scandinavian chic
  W stylu scandinavian chic, jak w każdym nowoczesnym stylu, ważne są detale. Do wnętrz w stylu scandinavian chic dobieramy eleganckie dodatki. Jednym z popularnych dodatków są klosze lamp wykonane z białego szkła lub transparentne lampy w minimalistycznych formach. Również dywaniki i poduchy z futra, dodają wnętrzu przytulności i ciepła.
 • eleganckie lampy w minimalistycznych formach
 • poduchy i dywaniki z futra
 1. Minimalizm i funkcjonalność
  Styl scandinavian chic łączy w sobie minimalizm i funkcjonalność. Meble nie tylko są piękne, ale również bardzo praktyczne. Wśród nich znajdziemy szafki i szafy z pojemnikami, półki i regały z miejscem na książki, czy łóżka z szufladami na pościel i koc. Wszystko, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń i nie przeciążać mieszkania niepotrzebnymi przedmiotami.
 • praktyczne i funkcjonalne meble
 • wykorzystanie przestrzeni
 1. Kolor i faktura
  W stylu scandinavian chic kolor i faktura są równie ważne, co forma i funkcjonalność. W tym stylu wykorzystuje się kolor biały lub beżowy, ale także ciepłe odcienie drewna oraz szarości i ciemne odcienie zieleni. W dodatku meble i tkaniny są zazwyczaj jedwabiste lub z matowym wykończeniem, tworząc przyjemne w dotyku powierzchnie.
 • wykorzystanie koloru białego, beżowego, ciepłych odcieni drewna, szarości i ciemnego zieleni
 • jedwabiste lub matowe tkaniny

Podsumowanie
Styl scandinavian chic jest przede wszystkim minimalizmem i prostotą, jednak wprowadza do tego stylu nowoczesne i eleganckie elementy. Wysoka jakość mebli i materiałów tworzy przytulną i luksusową atmosferę, pozwalając na korzystanie z prostoty bez rezygnacji z eleganckiej estetyki. Przestrzeń jest maksymalnie wykorzystana i nie przeciążona zbędnymi przedmiotami, co tworzy przyjazne i spokojne miejsce do pracy lub odpoczynku.