Inspiracje z nowoczesnym stylem boho-chic w aranżacji wnętrz

Boho-chic to styl będący połączeniem swobody, luzu oraz elegancji, pochodzący z kultury hippisowskiej lat 60. i 70. XX wieku. W aranżacji wnętrz ten styl daje wiele możliwości kreacji i personalizacji, a łącząc go z nowoczesnymi trendami, możemy stworzyć niebanalne i jednocześnie stylowe wnętrza. W tym artykule przedstawimy kilka inspiracji z nowoczesnym stylem boho-chic w aranżacji wnętrz.

 1. Eklektyczne meble
  Eklektyczna mieszanka mebli w stylu boho-chic i nowoczesnych elementów, takich jak surowe drewniane blaty, metalowe stoły, skórzane sofy czy foteliki, tworzy niepowtarzalny charakter wnętrza. Warto postawić też na meble z wikliny, które są nieodłącznym elementem stylu boho.

 2. Kolorowe dodatki
  W stylu boho-chic kolor ma ogromne znaczenie. Postawmy więc na kolorowe poduszki, narzuty, dywany, ożywione obrazy czy plakaty. Dodatki z etnicznymi motywami idealnie wpiszą się w tę koncepcję.

Lista wypunktowana:

 • Kolorowe poduszki
 • Narzuty
 • Dywany
 • Obrazy
 • Plakaty
 • Dodatki z etnicznymi motywami
 1. Rośliny
  Rośliny w donicach lub wiszące doniczki to must-have stylu boho-chic w aranżacji wnętrz. Zieleń wprowadza pozytywną energię, a także oczyszcza powietrze w pomieszczeniach. Warto postawić na rośliny egzotyczne, takie jak monstera, paprocie, czy palmy.

 2. Ekologiczne materiały
  Boho-chic łączy w sobie naturę i ekologię. Elementy wykorzystane w aranżacji wnętrz powinny być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, rattan, wiklina czy bawełna. Dzięki temu wnętrze nabierze niepowtarzalnego klimatu.

 3. Świece i lampiony
  Świece oraz lampiony wprowadzą do wnętrza miękki i romantyczny klimat. Odpowiednio dobrane świece oraz lampiony z naturalnych materiałów i w etnicznym stylu doskonale zapełnią puste przestrzenie i doda pomieszczeniu przytulności.

Wnętrza w stylu boho-chic to swoboda i luz, ale jednocześnie styl, który łączy w sobie różne epoki i trendy. Dodając do niego nowoczesne elementy, stworzymy niebanalne aranżacje wnętrz, które będą efektem naszej wyobraźni i kreatywności.