Remont poddasza – jak wykorzystać przestrzeń pod skosami?

Remont poddasza – jak wykorzystać przestrzeń pod skosami?

Remont poddasza to świetny sposób na uzyskanie dodatkowej przestrzeni w domu. Najwięcej wyzwań pojawi się jednak przy aranżacji przestrzeni na poddaszu z uwagi na skośne ściany. Jak jednak zrobić to najlepiej i wykorzystać przestrzeń pod skosami?

  1. Projektowanie i przygotowanie poddasza do remontu

Przede wszystkim przed rozpoczęciem remontu potrzebne jest staranne zaplanowanie, jakie rozwiązanie będziemy chcieli zastosować w przypadku skośnych ścian. Często warto zacząć od przemalowania ścian w jasnym kolorze, co optycznie powiększy pomieszczenie. Warto też porozmawiać z architektem lub dekoratorem wnętrz, którzy mają doświadczenie w projektowaniu przestrzeni na poddaszu.

  1. Wykorzystaj przestrzeń pod skosami do zagospodarowania przestrzeni

W przypadku, gdy nie chce się tracić przestrzeni na poddaszu, warto zastanowić się nad wykorzystaniem przestrzeni pod skosami. Może to być obszar dla dzieci, np. domek, zabawka, gabinet pracy lub półka na książki. Dzięki wykorzystaniu przestrzeni pod skosami można uniknąć straty miejsca i stworzyć unikalne rozwiązania, które umożliwią korzystanie z całej przestrzeni domu.

  1. Wykorzystaj światło naturalne

Na poddaszu często występuje mniej naturalnego światła, dlatego warto zastosować np. okna dachowe, które zapewnią dodatkowe źródło światła, a także umożliwią dostęp do świeżego powietrza. Window jest również dobrym rozwiązaniem dla przestrzeni pod skosem.

  1. Wykorzystaj szafki na wymiar i konstrukcje

Przestrzeń pod skosami może być idealnym miejscem na szafki na wymiar lub inne konstrukcje wykonane przez stolarza. Na przykład pod skosem można zainstalować szafkę z drzwiami, co umożliwi przechowywanie różnych przedmiotów, takich jak ubrania sezonowe lub książki.

  1. Wykorzystaj kolor i akcesoria do wykończenia

W wykorzystaniu przestrzeni na poddaszu kolor i akcesoria mają kluczowe znaczenie. Dobór jasnych kolorów sprawi, że przestrzeń będzie wydawać się większa, a dodanie ciekawych akcesoriów, takich jak poduszki, narzuty, lampy lub obrazy, pozwoli na stworzenie unikalnego, przytulnego klimatu.

Podsumowując, remont poddasza to nie tylko możliwość zyskania przestrzeni w domu, ale także szansa na stworzenie własnej, wyjątkowej aranżacji wnętrza. Wykorzystanie przestrzeni pod skosami może zrobić dla nas większe miejsce do dyspozycji, a dodatkowo umożliwi unikalne rozwiązania w domowej aranżacji wnętrz.