Najlepsze pomysły na aranżację tarasu

Najlepsze pomysły na aranżację tarasu

Śródtytuł 1: Taras jako przedłużenie mieszkania

Gdy mamy małe mieszkanie, taras może stać się sposobem na powiększenie powierzchni oraz stworzenie dodatkowego miejsca do odpoczynku. Przydatne będą wtedy meble wygodne, niewymagające sporo miejsca i dobrze chroniące przed warunkami atmosferycznymi. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się łupek, kamień oraz deski, ponieważ nie wymagają sporo pielęgnacji, a w razie potrzeby łatwo zremontować. Dodatkowo, warto postawić na zieloną roślinność – z jednej strony będzie to zdobić taras, a z drugiej chronić przed słońcem i wiatrem.

Śródtytuł 2: Taras w stylu rustykalnym

Jeśli chcemy stworzyć na swoim tarasie spokojne miejsce, w stylu wiejskiej chaty, najlepiej postawić na naturalne materiały. Do tego celu doskonale nadają się drewno i kamień. Meble powinny być solidne, wykonane z drewna, a najlepiej z gatunku dębowego lub jesionowego. Ważne, aby poduszki, koce i narzuty były utrzymane w jasnej kolorystyce, na przykład, beżowej, ekri lub jasnozielonej. Aby dopełnić rustykalnego klimatu, możemy postawić donice z kwiatami, wszelkie ozdoby z drewna, jak półki, palety i drabinki, a do oświetlenia zamontować żyrandolik lub wieszak z lampkami w słoikach.

Śródtytuł 3: Taras z duszą

Niektórzy preferują spokój i naturę, a inni modę i nowoczesność. Jeśli jednak chcemy połączyć te dwa światy, jednym z rozwiązań jest stworzenie tarasu z duszą. Przede wszystkim warto postawić na materiały przyjazne dla środowiska, takie jak drewno, bambus, rattan czy wiklinę. Meble powinny być wygodne, funkcjonalne i estetyczne, np. sofę w kolorze szarym, białym, aksamitną itp. Bardzo ważne są dodatki, dzięki którym uda się osiągnąć zamierzoną atmosferę, czyli na przykład poduszki w kwiaty, szklane słoiki z olejkami eterycznymi, świeczki, lampiony, oświetlenie LED oraz kolorowe rośliny.

Śródtytuł 4: Taras na wakacyjny akcent

Taras może być miejscem, które kojarzy nam się z wakacjami, a dokładniej z miejscem, w którym spędzamy wakacje. Jak to zrobić? Z pewnością warto postawić na jasne kolory, takie jak błękit, żółć czy róż, które kojarzą nam się z wakacjami. Meble powinny być w kolorze białym lub bezowym, a najlepiej z materiałów, które nie przyciągają pyłu, takich jak drewno lub stonowane projekty rattanowe. Na tarasie nie powinno zabraknąć także kolorowych poduszek, dekoracyjnych puszeczek z piaskiem, skorupami, świecami oraz, oczywiście, hamaków.

Śródtytuł 5: Taras z ogródkiem warzywnym

Zamieszkałe w dużych miastach, gdzie wokół nas wcale nie ma zieleni, warto zastanowić się nad stworzeniem na tarasie własnego ogródka warzywnego. Warto zwrócić uwagę na to, jakie warzywa i zioła można uprawiać w donicach, np. pomidory, papryki, sałatki, rukola, bazylia czy mięta. Warto zadbać o poprawne ułożenie donic, na przykład albo na regałach, które da się łatwo przesuwać, albo na specjalnych stolikach. Aby ogródek warzywny fajnie wyglądał, warto kupić donice w żywych kolorach, takie jak fioletowy, żółty, różowy lub pomarańczowy i postawić na inspirowane naturą dekoracje oraz opakowania.