Jak zaaranżować relaksującą i przytulną przestrzeń w łazience

Szukasz sposobu na to, żeby Twoja łazienka stała się przytulnym azylem relaksu? Szukaj inspiracji w poniższym artykule, w którym przeczytasz o sposobach, jakie można zastosować, żeby łazienka zyskała na uroku i stała się miejscem w którym chce się odpoczywać.

I. KOLORYSTYKA ŁAZIENKI
Kolor wykończenia łazienki jest jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na jej atmosferę. Zastanów się, jakie kolory kojarzą Ci się z relaksem i spokojem, a następnie zastosuj je we właściwy sposób. Kolor może zyskać na intensywności, jeśli zostanie połączony z odcieniami bieli lub szarości. W ten sposób łazienka zyska na przytulności i eleganckim stylu.

II. AKCESORIA I DEKORACJA
Akcesoria i dekoracje dodają uroku łazience. Wiele zależy od podejścia do dekoracji, jeśli chcesz, żeby łazienka była przytulna, stawiaj na proste i minimalistyczne detale, które wprowadzą czystą elegancję. Aby dodać uroku i podkreślić styl łazienki, warto także umieścić na ścianach obrazy, grafiki lub delikatne dekoracje.

  • minimalistyczne półki z piękną ceramiką nadają łazience przyjemny klimat
  • drobne kwiaty i rośliny w jasnych doniczkach dodają uroku i wprowadzają przestrzeń i świeżość
  • delikatne zasłonki i dywany są bardzo przydatne, aby stworzyć plastyczną przestrzeń i zadbać o ułamek prywatności

III. OŚWIETLENIE
Oświetlenie w łazience powinno być idealnie dopasowane do stylu łazienki i jej funkcji. Powinno ono bezpośrednio wpływać na nastrój oraz relaks, który z łazienki możemy czerpać. Najlepsze są źródła światła, które imitują naturalne słońce. W ten sposób wprowadzimy do łazienki dobry nastrój i pozytywną energię.

IV. MATERIAŁY
Materiały, które wykorzystujemy w łazience, są bardzo ważne. Osoby, które chcą stworzyć przytulną przestrzeń powinny postawić na ciepłe i naturalne materiały. Najlepiej wybierać drewno, bambus, kamień, które wprowadzą do pomieszczenia ciepłą i przyjazną atmosferę.

V. ZONE WODNE
Ostatnim i bardzo ważnym elementem w aranżacji łazienki jest stworzenie tak zwanych stref wodnych. Odpowiednie ułożenie elementów w łazience wpłynie na przestrzeń i wysoką funkcjonalność. Warto zastanowić się nad wyborem prysznica lub wanny. Przy powierzchni ograniczonej na korzyść wanny, powinno się wybrać ją z funkcją masażu, a także stworzyć miejsce na mały stoliczek na przykład do przechowywania kosmetyków czy książek. Natomiast w przypadku małych łazienek najlepiej postawić na prysznic, który znacznie zaoszczędzi miejsce.