Inspiracje z nowoczesnym stylem glam w aranżacji wnętrz

Odważne style i odważne decyzje podczas aranżacji wnętrz z pewnością przyciągają uwagę klientów. Jeden z tych stylów, który robi furorę w ostatnim czasie, to styl glam. Glam, to połączenie luksusu i elegancji w aranżacji wnętrz. W tym artykule przedstawiamy kilka inspirujących przykładów aranżacji wnętrz w stylu glam.

  1. Wykorzystanie kolorów

Styl glam zawsze powinien być ekskluzywny i elegancki. Wymaga to odpowiedniego zestawienia kolorów. Kolorystyka stylu glam składa się z czerwieni, czerni, bieli, złota i srebra. Ich połączenie zapewni wyjątkowy i luksusowy wystrój wnętrza. Śmiało eksperymentujmy z ciemnymi kolorami na ścianach, meblach i dodatkach.

  1. Używanie mebli, które wyróżniają się

Mebel pełni nie tylko praktyczną funkcję, ale też jest elementem aranżacji wnętrza. Dlatego meble w stylu glam powinny wyróżniać się swoim unikalnym wyglądem. Doskonałym wyborem są meble tapicerowane w aksamit. Odcienie czerwieni lub szafiru w połączeniu z złotymi lub srebrnymi nóżkami z pewnością zrobią wrażenie.

  1. Dodatkowe elementy, które podkreślą luksus

Styl glam należy do jednego z najbardziej stylowych i ekskluzywnych stylów aranżacji wnętrz. Dodatki takie jak lustra, lampy, poduszki lub zasłony to elementy, które z pewnością podkreślą wyjątkowość pomieszczenia. Lustra w stylu art deco, lustro z przyozdobioną ramą lub lampa z kryształkami to obowiązkowe elementy wystrój wnętrza w stylu glam.

  1. Wykorzystanie sztuki jako elementu dekoracyjnego

Sztuka powinna być elementem aranżacji wnętrza, który przyciąga uwagę. W stylu glam powinniśmy postawić na klasyczne, unikalne obrazy. Idealnym wyborem będą obrazy w antycznych ramach, ze złotymi elementami lub withornamentami. Sztuka poprzez swoje wyjątkowe wzory przyciągnie spojrzenia wszystkich, którzy zobaczą je w przestrzeni.

  1. Wykończenie podłogi na wysokim poziomie

Styl glam to styl, który wymaga perfekcyjnego wykonania na każdym poziomie, dlatego kładąc nową podłogę musimy wybrać materiał najwyższej klasy. Najlepszym wyborem będą podłogi drewniane w kolorze cappuccino lub ciemniejsze materiały w stylu marmuru. Podłoga z pewnością podkreśli wyrafinowany styl pomieszczenia.

Ostatecznie, styl glam to styl, który wymaga pewnych zestawów kolorów, mebli, dodatków, sztuki oraz doskonałego wykonania podłogi. Połączenie wszystkich elementów zapewni idealną atmosferę i elegancki styl wnętrza. Eksperymentujmy z różnymi elementami i cieszmy się aranżacją wnętrza w stylu glam.