Inspiracje z nowoczesnym stylem boho w aranżacji wnętrz

Boho to styl, który w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników nietuzinkowych aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się swobodą, spontanicznością oraz inspiracją naturą i kulturami świata. W dzisiejszym artykule chcę przedstawić kilka inspirujących przykładów, jak wprowadzić nowoczesny styl boho do swojego domu.

  1. Kolorystyka

Boho to styl pełen kolorytu i jakże często łączy się z ziemią i naturą. Dlatego w aranżacji wnętrz w stylu boho przeważają ciepłe, naturalne kolory, takie jak beże, brązy, odcienie zielonego i niebieskiego. Jednak nie straszne są mu też intensywne, żywe barwy, jak fiolet czy pomarańcz. Są one wykorzystywane w dywanach, poduszkach, zasłonach czy dekoracjach.

  1. Materiały

Boho to styl, który ceni rzeczy naturalne, dlatego w aranżacji wnętrz w tym stylu wykorzystywane są materiały takie jak drewno, rattan, wiklina, len czy bawełna. Na uwagę zasługują także tkaniny tkane na krośnie lub szydełku, które często zdobią sofę czy łóżko.

Warto też przemyśleć wybór dywanu. Wnętrze boho będzie wyglądało najlepiej, jeśli na podłodze zagości gruby dywan z naturalnych materiałów, chociaż także łatwe w utrzymaniu czyszczenie chodniki jutowe lub z sisalu.

  1. Rośliny

Rośliny to obowiązkowy element w aranżacji wnętrz w stylu boho, który nawiązuje do bliskości z naturą. Niezależnie od tego, jakie rośliny wybierzemy, musimy pamiętać, że są one nieodłącznym elementem tej estetyki. W nowoczesnej aranżacji wnętrz w stylu boho warto zadbać o ekspozycję roślin w różnych stylowych koszach.

  1. Dekoracje

W stylu boho nie powinno zabraknąć dekoracji. Mogą to być ręcznie robione poduszki, dywany, makramy, a także klasyczne lampy i lampiony, które można pomalować lub obić tak, by pasowały do wystroju wnętrz.

  1. Detale

Detale to kluczowy element przy aranżacji wnętrz. W nowoczesnym stylu boho warto zwrócić uwagę na subtelne dodatki, takie jak wiszące półki, na których można postawić sezonową dekorację lub ulubione książki. Ważne są też świece, które w ciekawy sposób rozświetlają wnętrze.

Podsumowując, styl boho to nie tylko zwolnienie tempa i odwrócenie się od technologicznej rzeczywistości, ale także przyrównanie się z przyrodą i kulturami świata. Wprowadzenie nowoczesnego stylu boho do aranżacji wnętrz jest niewątpliwie ciekawym doświadczeniem estetycznym, a jednocześnie sposobem na spędzanie czasu w przyjemnej atmosferze. Zachęcam do wypróbowania.