Aranżacja wnętrza w stylu nowojorskim: Nowoczesność i elegancja

ARANŻACJA WNĘTRZA W STYLU NOWOJORSKIM: NOWOCZESNOŚĆ I ELEGANCJA

Styl nowojorski to jedna z najchętniej wybieranych aranżacji wnętrz w ostatnim czasie. Charakteryzuje się on połączeniem nowoczesnych rozwiązań z elegancją, a wszystko to w wyrazistych, ostrych kształtach i kontrastach. W tym artykule podpowiadamy, jak stworzyć wnętrze w stylu nowojorskim i na co zwrócić uwagę.

I. KOLORYSTYKA

Kolory stanowią jeden z kluczowych elementów wystroju wnętrza w stylu nowojorskim. W tym stylu dominują ciemne barwy, przede wszystkim:

  • czarna,
  • granatowa,
  • butelkowa zieleń,
  • szara,
  • beż.

W sam raz, aby stworzyć niezwykle eleganckie i nowoczesne wnętrze, ale tylko pod warunkiem dobrego ich zestawienia. Warto też uzupełnić je o akcenty w postaci jaskrawych kolorów: pomarańczowego, wyrazistego różu lub szafirowej zieleni, aby przerwać całkowicie jednostajność i dodać energii.

II. MEBLE

Meble w stylu nowojorskim muszą być przede wszystkim wygodne i praktyczne. Najlepiej, gdy są równocześnie modne i eleganckie.

Listwa przypodłogowa i drzwi są w nowojorskim stylu w kolorze białym lub czarnym, który przyczynia się do ich eleganckiego wyglądu. Wewnętrzne drzwi rozsuwane są kieszeniowo, co zapewnia dodatkową oszczędność przestrzeni.

Najlepiej wybrać meble proste, z cienkich, metalowych nóżkach i kantami z ciemnego drewna. Wykonane z naturalnych materiałów, takich jak skóra lub welur, są one najwłaściwsze.

III. AKCENTY INDUSTRIALNE

Kolejnym ważnym elementem stylu nowojorskiego są akcenty industrialne, takie jak betonowe ściany, metalowe kolumny, rury czy sufitowe lampy, które są eksponowane w całym wnętrzu. Lustra, mosiężne, lub miedziane dekoracje ścienne, lub dużych kloszy żarówkowych.

Jeśli zależy ci na stworzeniu jeszcze bardziej ekstrawaganckiego, “ciężkiego” stylu, możesz ozdobić wnętrze z szarym, kawałkami metalowego łańcucha , lub kawałkami rury, np. w formie ozdobnych wieszaków.

IV. OŚWIETLENIE

Wnętrze w stylu nowojorskim musi charakteryzować się odpowiednim, mocnym oświetleniem – najlepiej w formie dużych lamp, sufitowych lub stołowych.

Lampy w stylu nowojorskim często odznaczają się surowym designem, dominują surowe linie, krawędzie i nierówności, co wpisuje się w estetykę stylu. Lustra, które odbijają światło, także świetnie sprawdzą się w takim wnętrzu.

V. Drobne elementy dekoracyjne

Wszelkiego rodzaju dekoracje i dodatki nie będą bez znaczenia w aranżacji wnętrza w stylu nowojorskim.

Bardzo modne są także klasyczne, zamszowe poduszki, których supermiękka struktura wspaniale dopełni styl nowatorski i surowy. Interesujące obrazy – grafiki, które tworzą kontrasty z prostotą mebli , dodają głębi i klimatu wszystkim pomieszczeniom.

Podsumowując, stworzenie wnętrza w stylu nowojorskim to przede wszystkim połączenie nowoczesności z elegancją i dodanie kilku interesujących akcentów industrialnych. Odpowiednie kolory, wygodne i eleganckie meble, mocne oświetlenie oraz wybrane, dopasowane do stylu dekoracje sprawią, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru i niesamowitej elegancji.